Blue Flower

Turbosprężarka jest częścią samochodu, która składa się z turbiny i sprężarki osadzonych na wspólnym wale. Głównym jej zadaniem jest doładowanie silnika spalinowego. Turbina zasilana jest spalinami z silnika, a sprężone powietrze zasila silnik. Jak więc widzimy jest to bardzo ważne urządzenie. Co zrobić aby służyło nam jak najdłużej?

Regeneracja zależała będzie od rodzaju zastosowanej w naszym aucie osobowym lub ciężarowym sprężarki. Co dzieje się ze sprężarką od czasu, gdy trafi do http://www.kramex.net regeneracja turbosprężarek? Regeneracja sprężarek polega na usprawnieniu jej działania. Na początku turbosprężarka podlega ogólnym oględzinom, których celem jest ustalenie stanu technicznego. Na początku wzrokowo bada się widoczne gołym okiem uszkodzenia mechaniczne turbosprężarki oraz stan i ilość oleju silnikowego w obudowie sprężarki i turbiny. Następnie sprzęt poddany zostaje demontażowi, który ma na celu dokładniejszą ocenę kondycji poszczególnych części turbosprężarki. Takie badanie ujawnia zazwyczaj niewidoczne dotąd gołym okiem uszkodzenia, które doprowadzić mógłby do jej osłabienia, czy zniszczenia, a zdecydowanie do osłabienia działania pracy sprzętu. Podczas takiej regeneracji wymienia się łożyska ślizgowe, pierścienie uszczelniające, osadcze oraz pozostałe uszczelnienia. Sprawne podzespoły jedynie się oczyszcza, a zepsute wymienia na nowe.

Celem regeneracji turbosprężarek jest ich naprawa, a także poprawa wydajności. Po naprawie powinna ona cechować się idealnym zbilansowaniem układu wirującego. Końcowa faza polega na tym, by zamontować odpowiednio pozostałe elementy turbosprężarki tak, aby wszystko działało w pełni sprawny sposób. Po zakończeniu procesu regeneracji turbosprężarki otrzymasz od mechanika odpowiednie zatwierdzenie mówiące o sprawności urządzenia, a także gwarancję wykonanej pracy. Warto pamiętać aby tego rodzaju działania przeprowadzać w renomowanych salonach mechanicznych, które są niejako gwarantem dobrze wykonanej regeneracji, a także tego, że dany mechanik nie zadziała na szkodę, lecz na korzyść naszej turbosprężarki. Jest to niezwykle ważne, ponieważ sprężarki klimatyzacji są jednymi z najważniejszych elementów układu naszego auta.